Kosmetyki do pielęgnacji włosów 

283 items
Filters

Systematyczne i odpowiednio wykonywane zabiegi, nie tylko w profesjonalnym salonie fryzjerskim, ale i w domu, mogą przynieść fantastyczne rezultaty. Dbanie o kondycję włosów jest bardzo ważne, a jeśli dotychczasowa pielęgnacja opierała się na użyciu dwóch podstawowych produktów, czas to zmienić. W naszym asortymencie znajdują się kosmetyki do pielęgnacji włosów, dzięki którym można osiągnąć wiele możliwość, a fryzura będzie nienaganna.


Określenie rodzaju włosów

Aby wybrać odpowiedni kosmetyk do pielęgnacji włosów, należy znać ich typ. W jego określeniu może pomóc wizyta u specjalisty lub diagnoza online. Preparaty do normalnych włosów to takie, które nie zaburzą pH skóry głowy, a także można je bez problemu stosować z dużą częstotliwością. Cienkie włosy z pewnością uratują preparaty i kosmetyki pielęgnacyjne dodające objętości. Najlepiej wybrać odżywkę bez spłukiwania, która nie obciąży pasm. W przypadku grubych włosów do ich pielęgnacji zalecane jest używanie kosmetyków z olejkami, które je wygładzą i nadadzą połysku.

Zupełnie innej pielęgnacji będą wymagały włosy z łupieżem, który jest efektem nadmiernego złuszczania się naskórka lub łuszczenia się skóry głowy. Wówczas należy odpowiednio dobrać kosmetyki, które nie będą zbyt silne i pomogą w zwalczaniu problemu.

Proces pielęgnacji

By przywrócić włosom blask i zdrowie, należy stosować odpowiednią pielęgnację, która wpłynie na ich kondycję. Przede wszystkim szampon należy dobrać do skóry głowy, ale do rodzaju włosów, bowiem jego głównym zadaniem jest oczyszczenie i rewitalizacja skóry głowy. Kluczowe jest także odpowiedni sposób mycia włosów, który polega na masowaniu głowy okrężnymi ruchami opuszkami palców. Kolejnym etapem pielęgnacji jest zastosowanie kosmetyku, czyli odżywki. Jej głównym zadaniem jest regeneracja włosów, dlatego należy ją stosować podczas każdego mycia i nakładać na wilgotne włosy, delikatnie wcierając. Oprócz tego warto od czasu do czasu stosować maskę lub peeling. W razie potrzeby nasi pracownicy chętnie podpowiedzą przy wyborze odpowiedniego produktu do pielęgnacji skóry głowy i włosów.