Dzwoń +48 698 693 886
Darmowa dostawa od 199zł
  • 0
  • 0
Dzwoń +48 698 693 886
Darmowa dostawa od 199zł

Włosy kręcone – zasady właściwej pielęgnacji i stylizacji

Jesteś szczęśliwą posiadaczką burzy loków? To cudownie! Z pewnością dzięki wesołym sprężynkom wyróżniasz się z tłumu. Włosy kręcone to skarb! A jakie są zasady ich właściwej pielęgnacji i stylizacji? W tym materiale podpowiemy Ci jak zadbać o niesforne loki, by wykorzystać ich potencjał oraz skutecznie je okiełznać!

Włosy kręcone – zasady właściwej pielęgnacji i stylizacji

Pielęgnację kręconych pukli należy zacząć od zdrowego stylu życia i dobrej diety! Żadne kosmetyki nie pomogą, jeśli zaniedbasz osiem godzin snu, aktywność fizyczną oraz dostarczanie organizmowi niezbędnych składników odżywczych.

Jak dbać o loki? – zasady pielęgnacji

Włosy kręcone są dość wymagające. Mają tendencję do puszenia się oraz elektryzowania, trudno je wystylizować i utrzymać w ryzach. Jest to jednak możliwe, przy regularnym wykonywaniu odpowiednich zabiegów i stosowaniu produktów przeznaczonych do loków.

Na początek mycie, które wcale nie zaczyna się od mycia, a od odżywiania! Na swoje piękne, falowane kosmyki nałóż odzywkę lub olej. Po 15-25 minutach przyjdzie czas na szampon. Nie stosuj za dużej ilości produktu i pamiętaj, by dokładnie go spłukać. Podczas mycia skup się przede wszystkim na skórze głowy. Masuj ją delikatnie, okrągłymi ruchami. Na koniec nałóż odżywkę lub maskę, potrzymaj na głowie kilka minut i spłucz letnią wodą.

W myciu oraz odżywianiu włosów istotna jest nie tylko technika, ale także stosowane produkty. Jakie najlepiej wybrać? Takie, które zapewnią Twoim kosmykom równowagę PEH. Pisaliśmy o niej w jednym z poprzednich materiałów, więc jeśli nie wiesz, czym ona dokładnie jest, koniecznie przeczytaj!

Teraz czas na suszenie. Zasadniczo powinno się:

  • w miarę możliwości nie używać suszarki – lepiej suszyć naturalnie,
  • stosować jak najchłodniejsze powietrze,
  • nie trzymać suszarki za blisko głowy,
  • wykorzystywać dyfuzor,
  • podzielić kosmyki na sekcje i suszyć je po kolei.

Zasady stylizacji loków

Układanie włosów kręconych to wyzwanie. Często loki żyją własnym życiem, ale odpowiednia pielęgnacja ułatwia późniejsze czesanie. Przede wszystkim podczas stylizacji warto podkreślać loki, a nie z nich rezygnować. Tym bardziej, że częste prostowanie może negatywnie odbić się na ich kondycji. Układając fryzurę warto używać produktów utrwalających, np. mgiełek, żeli lub lakierów. Ważne, by były one lekkie i nakładane w niewielkich ilościach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *